SEWING TOGETHER

Sewing Together - to program edukacyjny, którego celem jest nauczenie kobiet umiejętności w zakresie mody i projektowania, tworzenia wykrojów, szycia, ale także marketingu, fotografii i biznesu, aby dać im szansę na niezależność w życiu i przyszłości bez narażania się na handel ludźmi lub innym zagrożeniom.

Założony w 2018 roku przez Maję Kotala, Sewing Together miał swoja pierwszą edycję w Ugandzie razem z Kimuli Fashionblibity, gdzie przeszkolono 4 młodych ludzi / liderów i dodatkowe 2 kobiety niepełnosprawne.

W 2019 roku Sewing Together we współpracy z Armią Zbawienia przeszkoliło 20 kobiet w duchu wzmocnienia pozycji kobiet w Nairobi, Kenii.

W 2020 roku Maja Kotala otworzyła szkolny projekt w Bamburi Mombasa i rozpoczęła współpracę z Haart Kenya.

Oprócz szkolenia modowego, Sewing Together aktywnie walczy z ubostwem menstruacyjna w Kenii, dostarczając bezpłatne podpaski wielokrotnego użytku dla kobiet w Mombasie, Voi, Thika i wśród plemion Masajskich.

IMG_7823.jpg
GRZEDZINSKI_20211122_280.jpg

Maja Kotala, chorzowianka poszukująca swojego miejsca na ziemi, mieszkała w Australii, Francji, zwiedziła „pół świata”, ale to właśnie Afryka skradła jej serce.Postanowiła dzielić  się tym, co sama dostała od życia, czyli dawać kobietom edukację i niezależności. Od czterech lat działa na rzecz kobiet w Afryce Wschodniej z programem edukacyjnym Sewing Together, którego celem jest nauka zawodu projektowania, szycia i podstaw prowadzenia biznesu.

JAK POMÓC ?

DSC09562-Edit.jpg

ZRÓB ZAKUPY

Robiąc zakupy w naszym sklepie, pomagasz nie tylko Sewing Together, gdyż cały dochód jest przeznaczony na jego rozwój , ale również dajesz szanse kobietom na bezpłatną edukacje.

Zahara and I .jpg

WPŁAĆ DOTACJE

1L9A0374-2.jpg

WSPÓŁPRACUJMY !

Mała , duża , średnia – nas uskrzydla i pozwala latać.

Niech każdy pomaga jak może, jeżeli chcesz z nami współpracować, to jest dla Ciebie miejsce. Czy sa to odwiedzimy w Kenii, czy pomoc przy budowie strony internetowej  skontaktuj się z nami !