top of page
Search

SLEEBOO x Sewing Together

Updated: Jun 5, 2023

< ENG ) Sewing Together is like a baby to me. Seeing it grow makes my heart full of joy. Working with people, who believe in your baby means a World.Sewing Together is a brand with three collections :

- Summer

- Holiday

- Homeware – under a name Sleep With Me.

When I have received the email from a shop in Switzerland called Sleeboo with a proposition of collaboration, I got scared. Are we ready to wear big girls shoes ? Is Sewing ready for it ? But who doesn’t try , will never win .


So now I am happy to present mew collaboration : Sleeboo x Sewing Together .


Pajamas which not only gives you comfort, but as well are helping women in Kenya. Empowering them, giving a chance to earn money and being indecent in life.


<PL> Sewing Together jest dla mnie jak dziecko. Widząc, jak rośnie, moje serce jest pełne radości. Praca z ludźmi, którzy wierzą w Twoje dziecko, to najwspanialsze co możesz dostac od losu.


Sewing Together to marka posiadająca trzy kolekcje:

- Lato

- Święta

- Piajmas – pod nazwą Sleep With Me.

Kiedy otrzymałam maila ze sklepu w Szwajcarii o nazwie Sleeboo z propozycją współpracy, przestraszylam się. Czy jesteśmy gotowe ? Czy ST jest na to gotowe? Ale kto nie spróbuje, nigdy nie wygra.


Więc teraz mam przyjemność zaprezentować współpracę : Sleeboo x Sewing Together.


Piżamy, które nie tylko zapewniają komfort, ale również pomagają kobietom w Kenii. Wzmacniają ich wiarę w siebie, daja szanse na zarabianie pieniędzy i lepsza przyszlosc.
Comments


bottom of page