Search

Tribes In Kenya ! Plemiona w Kenii !

Znowu Niedziela!


Mam nadzieję, że dotrzymam obietnicy, że co niedziele napiszę lub podzielę się czymś na temat Sewing Together i naszego otoczenia, na co zwykle nie mam czasu na Instagramie.


Dzisiejszy Temat to: Plemiona Kenii!


Karibu! ( Witaj )( Kenyan North - Women Dance - Polnocna Kenia - Taniec Kobiet )


- Jak każdy kraj, nawet Kenia ma pewne stereotypy i historie.

Tutaj, z tego co mi powiedziano, są one związane z plemionami, czyli pochodzeniem ludzi i ich przodków. W Kenii są 42 plemiona. Pozwólcie, że podzielę się kilkoma informacjami na ich temat, o których nie będziecie mieli okazji poczytać w Internecie. Z pierwszej ręki , od moich niesamowitych dziewczyn !


Oto najpopularniejsze plemiona:


KIKUYU - Ze wszystkich plemion w Kenii, Kikuju jest najbardziej zaludnionym, posiadającym własny zestaw kultur i tradycji. Czego się o nich dowiedziałam? Są bardzo inteligentni i dobrze czuja się w biznesie. Większość polityków pochodzi z plemion kikuju. Kobiety zwykle mają wspaniałe włosy, ale! Nie mają pupy. Raczej bardziej rozwinięte górne partie ciała.

Kikuju przygotowują doskonałe tradycyjne potrawy, w tym m.in. mukimo i githeri, gotowane zielone warzywa, szpinak, marchew i pieczoną wołowinę, czy koze.


LUHYA - Luhyas są drugim co do wielkości plemionami w Kenii, które stanowią 14% populacji Kenii. Och, to plemie to nawet ja rozpoznaję! Lubią jedzenie! Jedzenie, jedzenie, jedzenie! Większość pomocy domowej i stróże pochodzi z plemienia luhya.
LUO – pełne dumy, ale jak Cię kochają? Kochają cię na zawsze! Raczej nie najmądrzejsze plemię, ale oddane sprawie. W przeciwieństwie do innych plemion, Luos nie mają tradycji obrzezania mężczyzn, ale zamiast tego usuwają 6 zębów z żuchwy.


MAASAI - Plemię Masajów jest niewątpliwie jedną z najbardziej powściągliwych kultur w kraju i udało się utrzymać swoją kulturę pośród cywilizacji i proliferacji kultury zachodniej w kraju.

Masajowie to koczownicy, którzy trzymają się swojego tradycyjnego sposobu wypasu bydła. Plemię mierzy bogactwo człowieka, licząc jego bydło i dzieci. Zarobek Masaai kręci się wokół bydła, które jest ich głównym źródłem pożywienia.KAMBA – podobno panowie z tego plemienia szaleją w łóżku, a raczej nie wychodzą z łóżka ! Stosunek jest w ich głowie 24/7. Kamba jest również mocno związana z rzemiosłem! Mieszkańcy Kamba są zręczni w wyplataniu i rzeźbieniu w drewnie. Są także doskonałymi myśliwymi, pasterzami i rolnikami. W okresie przed kolonialnym Kamba brał udział w handlu dalekosiężnym.


KISII – maja lekki temperament – ​​tak opisują dziewczyny.

Kisii są również znane z rzeźb ze steatytu, ceramiki i wikliniarstwa. Ludzie Kisii wierzyli i czcili Engoro jako swojego boga. Ponad trzy czwarte mieszkańców Kisii to chrześcijanie, a kilku trzyma się tradycyjnych religii.GIRIAMA – Ludzie Giriama, podobnie jak wszyscy ludzie Mijikenda, czczą Najwyższą Istotę i Boga Stwórcę znanego jako Mulungu. Mulungu wierzy się w Boga ponad wszystkich bogów i nie można go zobaczyć. Jest czczony przez pośredników, którzy proszą o łaski dla ludu Giriama


TAITA – bardzo ładne kobiety- tak słyszałam. Tradycyjnie ludzie Taita lubili wyrażać się w muzyce. Mieli wiele interesujących form tradycyjnych tańców, z których najbardziej fascynującą był taniec „pepo” opętany duchem zwany Mwazindika.


( Rainmaking - Taniec deszczu )

- - - - - - - -


Sunday Again !


I hope I can keep my promise to write or share something about Sewing Together and our surroundings , what I usually don’t have the time to do over Instagram.


Today Subject is : Kenyan Tribes !


Karibu ! ( welcome )- Like every country even Kenya has certain stereotypes and stories.

Here , from what I have been told , they are connected to the tribes , so the origin of people and their ancestors. There is 42 tribes in Kenya. Let me share some information about them, you won’t have a chance to read in the internet. From the first hand , from my amazing girls !